Sport

Zyrtare, Superkupa e Evropës në Belfast

Superkupa e Evropës do të zhvillohet në kryeqytetin e Irlandës së Veriut, në Belfast. Çellsi ka konfirmuar përmes llogarisë zyrtare në “Tuitter”, lokacionin e Supërkupës së Evropës.

Fituesi i Ligës së Kampionëve dhe fituesi i Ligës Evropa do të takohen në Irlandën Veriore në gusht. Çellsi, i cili është fitues i Ligës së Kampionëve do të përballet me Villarrealin, i cili fitoi Ligën Europa.

Ndeshja do të zhvillohet në qytetin e Belfastit në stadiumin “Park in Belfast”.