Turqi, 14 të vdekur në një aksident të rëndë trafiku

Rajon - Botë

Një autobus pasagjerësh u përmbys në Turqinë perëndimore sot në orët e hershme, duke lënë të vdekur të paktën 14 persona dhe 18 të lënduar, raporton Anadolu Agency (AA).

Autobusi doli jashtë kontrollit dhe u përmbys në autostradën e provincës Balıkesir ndërsa po shkonte drejt rrethit Edremit të kësaj province në perëndim të Turqisë.

18 pasagjerët e lënduar u dërguan me urgjencë në spitalet pranë.

Edhe pse ekipet e shpëtimit dhe të urgjencës u dërguan në vendin e aksidentit, 11 persona vdiqën në vendngjarje.

Autoritetet kanë nisur hetim për të përcaktuar shkaqet e aksidentit.

Related posts

Era e fuqishme nxori nga binarët dy trena në Zvicër

Lideri2 MK

Rritet në 2.329 numri i të vdekurve nga sulmet izraelite në Rripin e Gazës

Lideri MK

Turqi, i riu ndërroi jetë teksa u dërgonte zjarrfikësve ujë

Lideri2 MK