Vuçiq: Pa Ramën, Ballkani i Hapur nuk do të mund të mbijetonte

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq falënderoi kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për përkushtimin që ka treguar për vazhdimin e nismës së Ballkanit të Hapur.

“Falënderoj Ramën, i cili ka qenë gjithmonë i fuqishëm. Edhe kur i është kërkuar të heqë dorë nga Ballkani i Hapur, ka treguar vendosmëri që të vijojë ta bëjë. Pa përkushtimin e tij, Ballkani i Hapur nuk mund të mbijetonte”, tha Vuçiq në konferencën për mediat pas nënshkrimit të 4 marrëveshjeve mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut.