Sport

UFC zyrtarizon: Poirier – MekGregor 3, më 10 korrik

“UFC” ka konfirmuar që meçi i tretë i shumë pritur mes Dastin Poirierit dhe Konor MekGregor do të zhvillohen. Ishte irlandezi që para dy ditëve përmes një postimi në rrjetin e tij social në ‘Tuitter’ njofoi se nuk do përballet me Poirier.

Mirëpo, sot (e mërkurë), “UFC” në “Facebook” ka konfirmuar që dy palët kanë firmosur marrëveshjen dhe përballja e tretë do zhvillohet më 10 korrik 2021.

“Është nënshkruar. Dastin Poirier kundër Konor MekGregor 3, është zyrtare për “UFC 264” në Las Vegas”, thuhet në njoftimin e UFC-së.

Kujtojmë se përballja e parë i takoi MekGregorit, ndërsa në të dytën Poirer për herë të parë në karrierën e irlandezit, nokautoi në oktagonin e UFC-së.