July 23, 2024
Sport

Tetë sfida nxitëse të eliminatoreve për Botërorin “Katar 2022”

Tetë përballje interesante do të zhvillohen sot në kuadër të kualifikimeve të Kupës së Botës “Katar 2022”. Padyshim sfida më interesante është ajo mes Italisë dhe Zvicrës.

Të dyja kombëtaret kanë nga 14 pikë në grupin C, andaj kjo sfidë mund të jetë përcaktuese për fatin e tyre. Në anën tjetër kombëtarja e Shqipërisë zhvillon një duel mjaft të vështirë kundër Anglisë.

Në duelet tjera Austria e pret në shtëpi Izraelin, kurse Polonia takohet me Andorrën.