Prezantohen videot e vendit në Serbi ku terroristët u përgatitën për sulmin në Banjskë (VIDEO)

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i policisë, Gazmend Hoxha kanë mbajtur konferencë të përbashkët për media.

Përmes kësaj konference ministri Sveçla ka treguar se terroristëve serbë u përgatitën në Serbi për këtë sulm.

Ndërkaq, Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë: