Ndërroi jetë në kopësht, 3-vjeçari u mbyt nga kapuçi i xhupit

Është zbardhur shkaku i vdekjes së fëmijës 3-vjeçar në kopështin privat në Fier. Sipas Abcnews fëmija ka qenë i veshur me xhup. Ai ka shkuar te varësja e rrobave për të marrë çantën dhe kapuçi i xhupit ka ngecur te varësja dhe është mbytur.

Ai u gjet i shtrirë nga edukatoret në ambientet e Kopështit, të cilat e dërguan në spital, por fëmija ka mbërritur i pajetë aty. Sipas burimeve nga spitali, fëmijës i janë konstatuar shenja në fyt.

“Në orën 13:00, në një kopësht privat në qytetin e Fierit, ka ndërruar jetë një fëmijë 3 vjeç. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së fëmijës”, thuhet në njoftimin e policisë.