Shqipëri

Lajm i mirë: Gjendet në Dibër 15 vjeçarja që u zhduk para 5 ditëve

Është gjetur në Dibër 15 vjeçarja Fiona S. nga Vlora, e cila rezultonte e
zhdûkur prej datës 31 gusht.

Ajo është gjetrur në familjen e një djali të moshës 18 vjeç, teksa ka thënë se ka ikur me dëshirë me djalin që dashuron, pasi familja e saj nuk e pranon lidhjen e tyre.

Põlicia po vijon hetîmet në lidhje me këtë ràst, ndërkohë që mësohet se familjarët ishin në dijeni të lidhjes së saj me djalin me të cilin u arràtis.

Por si rrodhi ngjàrja deri te gjetja ditën e sotme:

Ndërkohë që põlicia e Vlorës dhe familjarët e 15-vjeçares së zhdûkur kishin dhënë alarmin pak ditë më parë, ajo ishte bërë e gjàllë duke postuar foto në rrjetet sociale.

Ka qenë kushërira e vajzës me inîciale F.S ajo e cila ka denõncuar të “JOQ” se 15-vjeçarja ka bllõkuar të gjithë të afërmit e saj në rrjetet sociale.

Pasi kushërira i shkruar, ajo u ka bërë bllõk, duke u shtuar më shumë
shqètësimin për të.

Mesazhi i kushërirës:

Pershendetje, ju lutem doja te beja nje postim ne lidhje me hûmbjen e 15 vjecares nga Vlora me iniciale F.S. Une jam kusherira e saj.

Vajza ka postuar dje nje foto me nje cun me te cilin dyshõhet te jet larguar. Ju lutem kush e njeh djalin apo per cdo lloj informacioni rreth djalit ose edhe vajzes kontaktoni nr e prinderve te saj 069………..

Ky eshte djali ne foto. Kishte postuar vajza nje foto, por pasi i shkruajtem na beri bllõk dhe fshiu foton por ne e kapem me screenshot. Ky ishte instagrami i saj, pasi ne familjaret i shkruajten fshiu foton dhe emrin. /Reporteri.net