Maqedoni

Kasami pas takimit me Mickoskin: Do të kemi aktivitete të përbashkëta për zgjedhje të parakohshme

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami pas takimit që realizoi sot në Komunën e Tetovës me kreun e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski tha se janë koordinuar që në të ardhmen të ndërmarrin aktivitete të përbashkëta me qëllim mbajtjen e zgjedhjeve të parakohsme parlamentare, përcjell TV21.

“Biseduam dhe u koordinuam që ditët në vazhdim të kemi aktivitete apo koordinime të përbashkëta në drejtim të imponimit të zgjedhjeve të parakohshme që vullneti i qytetarëve të vjen në shprehje edhe në pushteti qendrorë”, tha Kasami.