Kasami: Ne do të fitojmë!

Maqedoni

Sonte në Gostivar është mbajtur Konventa Promovuese e kandidatit për president nga VLEN, Arben Taravari.

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në këtë konventë ka deklaruar se zgjedhjet presidenciale janë referendum historik dhe politik për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut.

Gjithashtu Kasami ka deklaruar se koalicioni VLEN është koalicion i fitores së sigurtë, i cili do ta sjellë ndryshimin tek shqiptarët.

“Sot edhe ne, me Besë, besa-besë, jemi të bashkuar në koalicionin VLEN. VLEN është koalicioni i fitores së sigurtë. Fitorja jonë është historike sepse për herë të parë ne do të sjellim ndryshimin për shqiptarët në Maqedoni.” – ka deklaruar Kasami.

Related posts

Asgjë nga premtimi për paralelen shqipe në Veles

Lideri MK

Skandal në Gostivar: Një 37-vjeçar nga Koçani u paraqit si hoxhë, përdhunoi një 11-vjeçare

Lideri2 MK

Kuvend, miratohet Ligji për praktikat e padrejta tregtare

Lideri MK