June 17, 2024
Maqedoni

Investim i madh vjen nga Gjermania në Tetovë, Bekteshi: Do hapen 300 vende të reja pune

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka dhënë një lajm të mirë për Tetovën.

Ai përmes një postimi ne fejsbukun e tij zyrtarë, ka njoftuar se në Seancë të Qeverisë Marrëveshja për investitorin e ri gjerman në zonën e Tetovës, që arrinë vlerën e 9 milion eurove dhe pritet të hapen rreth 300 vende të reja pune.

Sipas njoftimit, bëhet fjalë për investim gjerman.