Showbiz

Barack Obama nis pushimet e Krishtlindjeve me familjen në Hawaii, fotografohet duke shijuar detin dhe motin e ngrohtë

Ish-presidenti Barack Obama dhe familja e tij u panë duke u argëtuar në ujë këtë fundjavë pasi u kthyen në Hawaii për udhëtimin e tyre vjetor të Krishtlindjeve.

Presidenti i 44-të i ShBA-së, 60-vjeçar u fotografua i veshur me mbathje të zeza noti të shtunën teksa po shkonte për një zhytje në Oqeanin Paqësor dhe u këput duke shikuar sytë në diell ndërsa linte syzet e tij të diellit.

Një ditë më parë, vajzat e tij, Sasha, 20 vjeçe dhe Malia, 23 vjeçe, u kapën gjithashtu nga paparacët teksa notonin në ujë me dërrasat e sërfit, secila e veshur me bikini për ditën e plazhit, shkruan DailyMail.

Obama, i cili ka lindur në Hawaii, ka vizituar shtetin me familjen gjatë Krishtlindjeve për dekada.

Në vitin 2016, ai këndoi lavdërimet e shtetit për National Geographic, duke thënë: “Njerëzit gjithmonë pyesin, pse qëndroj i qetë në mes të shumë gjërave të çmendura që po ndodhin. Epo, unë gjithmonë u them njerëzve se një pjesë e saj është të lindësh në Hawaii dhe të dish se si është të kërcesh në oqean dhe të kuptosh se çfarë do të thotë kur sheh një breshkë deti përballë një dallge”.

Nuk dihet nëse ai pa ndonjë breshkë deti të shtunën, por dukej se e shijoi ujin ndërsa doli vetë për not.

Fotografitë e tregojnë atë duke ecur deri në bel, më pas duke u përkulur për të zhytur pjesën tjetër të trupit, deri te shpatullat, në ujin e oqeanit.

Të premten, ishte radha e vajzave të tij për të kapur disa dallgë, dhe Malia dhe Sasha u nisën në ujë së bashku, secila në dërrasën e saj të sërfit.

Sasha, e cila aktualisht është në pushimet dimërore nga Universiteti i Miçiganit, kishte veshur bikini me fije të kuqe.

Ajo doli për sërf me motrën e saj dhe u fotografua e shtrirë në shpinë në dërrasë, me sa duket duke shijuar ngrohtësinë.

Ndërkohë, Malia – e cila u diplomua në Universitetin e Harvardit këtë pranverë – mund të jetë duke marrë disa kohë pushimesh nga puna për udhëtimin familjar.

Në fillim të këtij viti, The Hollywood Reporter raportoi se ajo ka marrë një pozicion në stafin e shkrimit të një projekti të ri të Amazon nga Donald Glover.

Ajo u fotografua të premten gjithashtu e veshur me bikini ngjyrë rozë dhe të bardha dhe pantallona të shkurtra.

Ish-zonja e parë Michelle nuk ishte askund në dukje, por dihet se i është bashkuar burrit të saj për sporte ujore.

Më herët sot, ajo theksoi ‘sa e rëndësishme është të vaksinohesh plotësisht kundër COVID-19 dhe të marrësh një përforcues gjithashtu’ dhe publikoi një video me temën në të cilën ajo luan përkrah nënave të personazheve të famshëm si: Alicia Keys, Adam Levine, Zendaya. , dhe Jonah Hill dhe Beanie Feldstein.

Është e paqartë se ku do të qëndrojnë, saktësisht familja Obama këtë vit, megjithëse në të kaluarën ata dihej se qëndronin në Paradise Point Estates, të cilin ata e vizitonin çdo vit nga viti 2008 deri në 2011 – duke i dhënë pseudonimin “Shtëpia e Bardhë e Dimrit”.