Maqedoni

Aksidentohet vetura e ministrit shqiptar para qeverisë në Shkup (Foto)

Në mesin e tre veturave që u aksidentuan sonte para Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, kanë qenë edhe të dy ministrave, Fatmir Besimi dhe Kreshnik Bekteshi.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Besimi në Facebook.

“Sot vonë pasdite, vetura zyrtare me të cilën kam qenë duke udhëtuar bashke me ministrin e ekonomisë Kreshnik Bekteshi për në mbledhje pune në Qeveri ka qenë pjesëmarrëse në një aksident trafiku që ka ndodhur në udhëkryqin përballë Qeverisë”, shkruan Besimi, transmeton TV21.