Zaev: Nëse ligji nuk kthehet në Kuvend, do të fillojë prishja e 50 mijë shtëpive të qytetarëve

Maqedoni

Kryeministri Zoran Zaev nuk dorëzohet për sjelljen e Ligjin për Legalizim të Ndërtimeve pa Leje. Pasi presidenti Stevo Pendarovski nuk e firmosi Dekretin për shpalljen e Ligjit për Ndërtime pa Leje, pritet që ky ligj sërish të kthehet në Kuvend.

“Arsyeja është e thjeshtë. Duhet të shpëtohen 50 mijë qytetarë të cilët janë në varfëri dhe nuk kanë mundur t’i legalizojë objektet më herët. Procedura është që sërish të kthehet në Kuvend dhe të merren parasysh të gjitha rrethanat, dhe veçanërisht rrethanat që i theksoi presidenti Pendarovski”, deklaroi sot Zaevi

Related posts

Shoferi që goditi për vdekje 10 vjeçarin e pranon fajin: Ika nga frika mos të sulmohem fizikisht

Lideri MK

Gashi: Kërkojmë zhvillimin e rajonit të Likovës – shpërngulja mbi 40% në këtë zonë

Lideri MK

Arrestohet një person nga Haraçina për kërcënim

Lideri2 MK