Grenell i reagon Kurtit e Osmanit: Pse nuk dënuat sulmet e Hamasit kundër Izraelit?

Ish-emisari special i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell është shprehur i çuditur se pse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti si dhe presidentja Vjosa Osmani nuk kanë reaguar ende për sulmet e Hamasit në drejtim të Izraelit.

Për këtë çështje ai ka reaguar me anë të një postimi në Twitter, shkruan lajmi.net.

“Pse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk kanë dënuar sulmet me raketa të Hamasit?”, ka shkruar Grenell në Twitter.

Ndryshe, për heshtjen e Osmanit dhe Kurtit karshi këtyre zhvillimeve ka pasur reagime edhe në opinionin publik.

Ndërkaq, gjatë ditës së djeshme në Prishtinë u mbajt marsh protetues në përkrahje të palestinezëve.

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës është përshkallëzuar shumë ditëve të fundit duke lënë të vrarë mbi 100 persona. /Lajmi.net/