July 23, 2024
Kosovë

Vdes ish ushtari i UÇK-së dhe gazetari Blerim Zhabari

Mëngjesin e sotëm, qyteti i Vushtrrisë dhe gazetaria është tronditur nga lajmi për vdekjen e Blerim Zhabarit.
Zhabari ishte kthyer nga Zvicra për t’iu bashkuar radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndërsa bashkë me Gazmend Morinën kishin krijuar portalin veriu.info.Lajmin për vdekjen e tij e bëri të ditur përmes një postimi bashkëpuntori i tij i ngushtë, Gazmend Morina.I NGJAJSHËMVDES ISH USHTARI I UÇK-SË DHE GAZETARI BLERIM ZHABARIPostimi i plotë:“Ma këpute shpirtin vëlla Blerim 😭Me pikellim te thelle ju njoftoj se sot ka nderruar jete Blerim Zhabari.Blerim, ishe shoku me besnik, njeri i urte e intelektual i dalluar, veteran qe le Zvicren per t’iu bashkuar ne oret e para UÇK-se, gazetar i shquar e familjar i devotshem.Nga asgje krijuam se bashku nje medium, te cilen ma besove nga dita e pare dhe kurre nuk me le vetem ne asnje sfide. Ishe vellau im dhe keshilltari im ne cdo moment qe me duhej. Nje liber me shkru per virtytet e tua eshte pak.
Nuk do te te harroj kurre shoku im i jetes! Qofte i perjetshem kujtimi per ty Blerim!”. /Lajmi.net/