Tani më zyrtare, Xhadon Sanço vesh fanellën e Dortmundit

Borusia Dortmund ka njoftuar edhe zyrtarisht rikthimin e Xhadon Sanços nga Man. Junajtedi. Klubi gjerman dhe ai anglez kishte ditë që kishin arritur një marrëveshje në parim për sulmuesin anësor anglez. Megjithatë, vetëm sot (e enjte) ka ardhur njoftimi zyrtar mbi huazimin e anglezit në klubin nga Bundesliga. Është vet faqja zyrtare e Dortmundit, e cila ka njoftuar kthimin e Sanços me anë të disa postimeve.