Sulmohet me bombë dore objekti i komunës së Mitrovicës së Veriut

Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se mbrëmë në orët e vona nga person/a të dyshuar është sulmua me granatë dore objekti i komunës së Mitrovicës së Veriut.

Në përgjigjen e policisë për Klankosova.tv bëhet e ditur se si pasojë e shpërthimit, janë shkaktuar disa dëme materiale.

“Bazuar në informatat zyrtare dyshohet se në oborrin e objektit komunal në Mitrovicë Veri, afër hyrjes së objektit është hedhur një mjet shpërthyes, i cili dyshohet të ketë qenë granat dore, me ç’rast ka shkaktuar disa dëme materiale në veturat zyrtare”, thuhet në përgjigjen e policisë për Klankosova.tv

Bëhet e ditur se dëme materiale kanë pësuar dy vetura të policisë, ndërsa rasti është iniciuar si “kryerja e veprës terroriste”

“Policia e Kosovës, do të vazhdoj të angazhohet në ofrim të sigurisë dhe parandalim të akteve të tilla kriminale ndaj zyrtarëve dhe institucioneve të Republikës së Kosovës”.

Related posts

Djaloshi nga Peja ka komunikuar me Kosta K. nga Beogradi, ka përgatitur masakër të njëjtë?!

Lideri2 MK

Rama: I qëndroj mbrapa qëndrimit se KFOR-i duhet ta marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Lideri MK

Fshati kosovar shënon rekord, për një ditë 145 rinitarë dhurojnë gjak!

Lideri2 MK