Sport

Roma nis negociatat për zgjatjen e kontratës së Mourinhos

Roma ka nisur bisedimet me trajnerin Jose Mourinho, për zgjatjen e kontratës aktuale e cila skadon në fund të këtij sezoni.

Sipas mediave italiane, ka pak mospajtime pasi Mourinho dëshiron një marrëveshje dyvjeçare në mes interesimit nga Newcastle United.

Ndërkohë, Roma për momentin është e gatshme t’ia ofrojë vetëm një ujdi njëvjeçare.

Aktualisht, Roma është në vendin e katërt në tabelën e Serie A, me 25 pikë të grumbulluara.

Sipas raportimeve, dy palët janë të hapura për një marrëveshje të re, me Romën që është e gatshme t’ia ofrojë 7.5 milionë euro pagë vjetore.

Negociatat do të vazhdojnë në javët në vijim dhe mund të dështojnë vetëm nëse ndonjë klub tjetër troket në derën e Mourinhos.

Mediat italiane raportojnë se Real Madridi dhe Newcastle janë dy klube që janë duke u interesuar për trajnerin portugez.