Pozhari: Kosova nuk është nxitëse e zhvillimeve në veri

Kosovë

Analisti politik Xhevdet Pozhari, në emisionin “Intervistë në SHENJA”, tha se edhe në të kaluarën ka patur përpjekje të futet në kontroll veriu i Kosovës, por se numrat nuk kanë qenë dhe çdoherë është lëkundur ndonjë partner. Pozhari tha se tani Kurti i ka numrat.
“Kurti e ka ruajtur një konsistencë të qëndrimeve të tij, ndërsa faktoi ndërkombëtar e obligon që të zbatojë marrëveshjet e nënshkruara më parë”, tha Pozhari.
Pozhari tha se pamjet janë të qarta se kush po bën nxitje, dhe se kjo nuk është Kosova.

Related posts

Një i vde*kur dhe dy të lënduar në një aksident në autostradën “Arbën Xhaferi”

Lideri2 MK

Përshkallëzimi i situatës në rajon/ Britania dërgon 200 ushtarë në Kosovë, vendet tjera gjithashtu ndjekin shembullin e saj

Lideri2 MK

Stresi: Falënderoj Allahun e Madhërishëm, ka dy muaj që kam lënë alkoolin (VIDEO)

Lideri2 MK