Portugalia “shpërfytyron” Bosnjën, Holanda triumfon në “frymën e fundit”, ja rezultatet e ndeshjeve të mbrëmjes së sotme

Sport

Portugalia ka fituar me rezultatin e thellë 5-0 ndaj Bosnjës. Të pestë golat u shënuan që në pjesën e parë dhe luzitanët e morën me qetësi intervalin e dytë të ndeshjes. Me këtë fitore, Portugalia e mbyll me pikë të plota grupin dhe këtë fazë kualifikuese të Euro 2024.
Holanda ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme ndaj Greqisë në “frymën e fundit”. “Tulipanët” fituan nëj penallti në në minutën e 91’ dhe Van Dijk e dërgoi topin në rrjetë duke i dhënë një fitore me vlerë të madhe kombëtares së tij. Me këtë rezultat, Holanda tashmë ndodhet në vendin e dytë në grup me 12 pikë, po aq sa Greqia e vendit të tretë. Greqia e ka ndeshjen e fundit kundër Francës, ndërsa Holanda ka edhe dy ndeshje të mbetura në kualifikueset e Euro 2024.
Ndërkohë, ndeshja mes Belgjikës dhe Suedisë është ndërprerë para kohe, pasi një sulm terrorist ndodhi këtë mbrëmje në Bruksel ku një person i armatosur la të vdekur të paktën dy shtetas suedezë të cilët kishin ardhur për të parë sfidën. Këtë vendim e morën vetë lojtarët suedezë.

Related posts

Zbulohet fanella e parë e Barcelonës për edicionin 2021/22 – por a do ta veshë Messi atë?

valonahmeti

Muriqi: Policë izraelitë na kontrolluan në Aeroportin e Prishtinës

Lideri MK

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Lideri MK