Një person i vd ekur në 24 orët e fundit në Tetovë nga Covid 19.

Maqedoni

Autoritetet e Spitalit dhanë poashtu edhe shifrat e të infektuarëve të cilat po shënojnë rënie ditëve të fundit.
Situata është stabilizuar duke bërë apel për respektim të mëtutjeshëm të masave dhe sa më shumë të vaksinuar . Çdo ditë sipas tyre po ulet numri i të infektuarë.

Ata thanë se numri i të hospitalizuarëve në 24 orët e fundit është 24.

Me nga një dozë të vaksinës është vetëm një pacient ndërsa dy me nga dy doza.Në oksigjeno- terapi janë 24 pacientë ndërsa 53 Ambulantë ditore./TS/

Related posts

LEN: Për 4 vite, Artan Grubi investoi 25 milionë euro në aparate të kazinove

Lideri2 MK

Mexhiti uron Ramazanin: Muaji që reflekton sakrificën, devotshmërinë, triumfin e së mirës, mposhtjen e koprracisë

Lideri MK

Ndërroi jetë biznesmeni dhe humanisti i njohur nga Shkupi, Nexhat Shahini

Lideri MK