Rajon - Botë

Moldavia kthen mbrapa këngëtarin serb Bregoviq sepse mbështet Rusinë

Moldavia nuk e lejoi te hynte e te kendonte ne nje festival aty! Kjo sepse Goran Bregoviç mbeshtet Rusine, boten ruse dhe presidentin Putin kunder Ukraines.

Por Edi Rama ia dha Bregoviçit çelesin e Tiranes, e ftoi ne festivale ne Shqipëri, perfshire Korçen, e ngrit në qiell, e perqafoi fort, e duartrokiti dhe e rehabilitoi kete kengetar e idhtar te Milosheviçit!

Bejeni diferencen dhe gjykoni me mendje e jo me stomak! (Enver Bytyqi)