June 17, 2024
KosovëShqipëri

Kurti e Rama ulen afër njëri-tjetrit në Slloveni, hatërmbetja mes tyre ende prezente?!

Kryeministri Albin Kurti, në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Forumin Strategjik të Bledit – BSF 2023, ka marrë pjesë në darkën e punës së ftuar nga kryeministri i Republikës së Sllovenisë, Robert Golob.

Kurti në darkën e punës së kryeministrit të Sllovenisë, është parë teksa bisedon me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, kjo pasi janë ulur afër njëri-tjetrit.

Kurti ka udhëtuar sot për në Bled të Sllovenisë për të marrë pjesë në Forumin Strategjik të Bledit, ku nesër do të jetë pjesë e një paneli të diskutimit së bashku me liderë të rajonit, si dhe do të zhvillojë disa takime bilaterale.
Së paku nga fotografia e postuar nga darka, ende vërehet hatërmbetja mes tyre, transmeton Lideri.mk, që daton nga anulimi i seancës së përbashkët qeveritare në Gjakovë.