Sport

Ibraimi: Mediat serbe u kapën te mbiemri Jashari duke aluduar te komandanti legjendar Adem Jashari, ato as që e din se luan aty një djalosh me emrin Ardon Jashari

Ibraimi: Mediat serbe u kapën te mbiemri Jashari duke aluduar te komandanti legjendar Adem Jashari, ato as që e din se luan aty një djalosh me emrin Ardon Jashari
Në emisionin Mundo Klan, gazetari Reshat Ibrahimi tha se mediat serbe vetë kanë bërë ato lajme, shkrime duke krijuar urrejtje se Xhaka e ka nxjerë dresin me emrin Jashari duke aluduar në Adem Jasharin.

”Mediat serbe kapen te mbiemri Jashari për shkak të komandantit tonë Adem Jashari, ato aspak nuk e din se ka një lojtar Ardon Jashari në ekipin Zvicerian. Pra ato shikojnë vetëm të krijojnë urrejtje, shumë mirë e spjegoi Xhaka dhe disa gazeta Zvicerane” – tha Reshat Ibrahimi. /KlanMacedonia/