Berisha: Luani i shqiptarëve po zgjohet

Shqipëri

“Mirënjohje për deputetët që po luftojnë në Kuvend”

Dhjetëra qytetarë u mblodhën sërish sot për të 15 natë me radhë para shtëpisë së ish-kryeministrit Sali Berisha, duke protestuar për masën që e la atë në arrest shtëpie. Në fjalën e tij nga dritarja, ai u tha atyre se me qëndresën tuaj dhe guximin që po tregojnë çdo ditë Shqipëria do të qëndrojë në këmbë dhe do të shpëtojë nga diktatura.

“Luani i fjetur i shqiptarëve po zgjohet çdo ditë e më shumë. Autokracinë, diktaturën e bandave, krimit dhe drogës e pret fundi i merituar”, tha Berisha në fjalën e tij.

Ai shprehu mirënjohje edhe për deputetët e opozitës, të cilët sipas tij, po zhvillojnë betejën më të fuqishme që ka njohur ndonjëherë parlamenti.

Related posts

Rama: Presim lajme të mira për nisjen e procesit masiv të vaksinimit

valonahmeti

Ndërtimet “tkurren” pas 5 vitesh! Agjentët imobiliarë paralajmërojnë rritje të çmimeve të apartamenteve: Kërkesa për akomodim mbetet e lartë

Lideri MK

Kush është 25-vjeçari që u vra me kallashnikov në Shkodër pas konfliktit me bashkëfshatarin

Lideri2 MK