Maqedoni

Aksion policor, po arrestohen zyrtarë të BDI-së

(Foto Arkiv)

Policia sot në mëngjes ka kryer bastisje në disa lokacione në Shkup, gjatë të cilave tashmë janë ndaluar disa persona – biznesmenë, inspektorë, ndër të cilët edhe zyrtarë të BDI-së. Duke pasur parasysh profesionet e të arrestuarve, ata dyshohen për vepra penale që lidhen me mashtrimin tatimor dhe pastrimin e parave.

Nga MPB konfirmojnë për portalin 24 info se janë duke u bërë bastisje, ndërsa për detajet e krimeve të këtij grupi të organizuar dhe personat e arrestuar do të informojnë gjatë ditës së sotme.

Portali 24 info ka informuar poshtu se mëngjesin e sotëm nw mesin e tw arrestuarve është edhe Ismet Guri, i cili së fundi u dënua dhe u dënua me tre vjet e gjysmë burg për parregullsi zgjedhore në rastin e Prokurorisë Speciale Publike. /24info

Lajmi në përditësim