Lille mposht PSG-në dhe bëhet lider i Ligue 1

Lille ka arritur të bëjë befasinë e xhiros së 31-të të Ligue 1. Dueli për vendin e parë po merr një kahje tjetër, përkatësisht Lille befasoi parisienët. Ndeshja filloi me intensitet të lartë, Fonte u ndëshkua për Lille ndërsa për PSG-në u ndëshkuan Paredes dhe Gueye. David shftytëzoi një asistim nga Ikone dhe shënoi gol në min (20’).

Në pjesën e dytë, PSG vetëm sa u frustrua më shumë dhe Lille mbrohej mirë. Neymar u ndeshkua me karton të kuq në min (90′) dhe për Lille u ndëshkua Djalo. Ndeshja përfundoi, rezultati përfundimtar: PSG 0-1 Lille. Tani, Lille është lidere e Ligue 1 me 66 pikë, ndërsa PSG qëndron në pozitën e dytë me 63 pikë.