Maqedoni

12 vjeçarja sulmohet me qen (VIDEO)

Leonita Lubofci nga lagjja Folloshnje e Suharekës të premten është sulmuar nga një qen dhe për këtë tha se dy persona që ishin brenda veturës ia lëshuan qenin në drejtim të saj.

12 vjeçarja tha se u shpëtua nga një person që i erdhi në ndihmë, njofton Klan Kosova.

Ajo mori trajtuan mjekësor në Emergjencën e Suharekës.

Rastin e konfirmoi edhe policia në raportin 24 orësh. Por, nuk u raportua për të arrestuar.