Zbulohet fanella e parë e Barcelonës për edicionin 2021/22 – por a do ta veshë Messi atë?

Barcelona nuk e di ende nëse Lionel Messi do të ketë të veshur fanellën e parë për edicionin 2021/22, por ata tashmë e dinë se si duket ajo.

Dizajni i ri do të ketë vija vertikale për pjesën më të madhe, megjithëse mbi gjoksin në të djathtë do të ketë një kryq dhe mbi gjoksin në të majtë do të ketë një model tjetër të shiritave vertikalë.

Mëngët do të jenë të kuqe dhe pothuajse nuk ka të verdhë në këtë dizajn, ndryshe nga sezonet e mëparshme.

Sponsori kryesor do të bëhet edhe një herë nga Rakuten, me Nike markën sportive prapa këtij kompleti.

Dizajni është zbuluar nga Footy Headlines, një specialist në raportimin mbi fanellat e futbollit.