Maqedoni

Taravari: E ftoj BDI-në ta përkrahë kandidaturën time (Video)

Kryetari i ASH, Arben Taravari, ne një konferencë të jashtëzakknshme për media, ka ftuar BDI-në ta përkrahë kandidaturën e tij presidenciale.

Ai ka prezantuar një pjesë të platformës zgjedhore, duke paralajmëruar se konsensusi mes shqiptarëve dhe maqedonasve do të jetë kushti i opozitës në hapjen e ardhshme të Kushtetutës.
“Kushti i parë do të jetë përfshirja e bullgarëve në Kushtetutë, kushti i dytë heqja e 20 përqindëshit, kurse kushti i tretë është zgjedhja e presidentit në Kuvend”, tha Taravari, duke shtuar se këto kushte mbështeten në vizionin politik të Arbër Xhaferit.

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=7112901732122131&id=100063860351551&mibextid=WC7FNe