Superkompjuteri, Barcelona favorit për titullin

Superkompjuteri, Barcelona favorit për titullin

Barcelona’s Lionel Messi smiles during a training session at the Alvalade stadium in Lisbon, Tuesday Sept. 26, 2017. Barcelona will play Sporting CP in a Champions League, Group D soccer match Wednesday. (AP Photo/Armando Franca)
Superkompjuteri në “FiveThirtyEight” ka parashikuar që Barcelona do të fitojë titullin në La Liga përpara Atletiko Madridit dhe Real Madridit. “Blaugranëve” u është dhënë një shans prej 60% për të fituar La Liga pasi kantë fituar 5 ndeshjet e tyre të fundit në kampionat në mënyrën dominuese.