Sulmi ndaj Top Channel, ndalohen në Vlorë 2 persona të dyshuar me origjinë nga Shkodra (Video)

Dy persona janë ndaluar nga policia si autor të dyshuar dhe që mund të kenë lidhje me sulmin me armë ndaj godinës së televizionit Top-Channel ku humbi jetën roja i objektit, Pal Kola 60 vjeç.

TV klan ka mësuar se këta persona janë me origjinë nga Shkodra dhe janë kapur në Vlorë.

“Hetimet vijojnë lidhur me personat e dyshuar të cilët mund të jenë të përfshirë në ngjarje. Konkretisht, dy persona të cilët janë me origjinë nga Shkodra, janë ndaluar në orët e para të mëngjesit fill pas regjistrimit të ngjarjes, në qytetin e Vlorës dhe për këtë policia ka dyshime të arsyeshme se mund të jenë të përfshirë në atë sulm të paprecedent në orët e para të mëngjesit ndaj godinës së Top Channel ku fatkeqësisht humbi jetën edhe punonjësi i sigurisë 60-vjeçari Pal Kola.

Nisur nga këto dyshime, ata janë ndaluar fill pas pikave të kontrollit të ngritura në të gjithë vendin me qëllim kapjen e autorëve dhe përmes një informacioni në rrugë operative këta persona kanë rënë në prangat e policisë dhe aktualisht janë në Policinë e Vlorës, aty ku është nisur një grup i posaçëm hetimor nga sektori krimeve të rënda për t’i marrë në pyetje dhe për të shuar çdo dyshim në rast se këta dy persona, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije, janë të përfshirë ose kanë lidhje sa i takon ngjarjes së rëndë të regjistruar mëngjesin e kësaj të hëne. Marrja në pyetje do bëhet për të shuar çdo dyshim dhe për të parë nëse lidhja e tyre me ngjarjen konsiston si dyshimet që zotëron policia në këto momente dhe për këtë arsye edhe identiteti i tyre nuk bëhet me dije për shkak të sekretit hetimor”, raporton mediumi.