Serbët sulmojnë autobusin e Kosovës që po udhëtonte drejt Gjermanisë

Maqedoni

Një autobus që po udhëtonte drejt Gjermanisë nga Kosova, është sulmuar me gurë në Serbi.

“Sulmi ka ndodhur në Serbi. Rasti është i vërtetë dhe të gjithë udhëtarët janë mirë dhe nuk ka të lënduar. Janë duke i përfunduar disa procedura ligjore, dhe udhëtimi do të vazhdojë”, ka deklaruar kompania.

Sulmi ka ndodhur rreth orës 21:00, në Krushevc.

Related posts

Tre qytetarë nga Kosova të arrestuar nga policia e Maqedonisë së Veriut, pjesë e tyre edhe një shtetase rumune

Lideri2 MK

Prokuroria kërkon paraburgim për 21-vjeçarin që për 5 muaj dhunoi një vajzë 14-vjeçare në Manastir

Lideri MK

Maqedoni, dy të vdekur dhe shtatë të lënduar në një aksident

Lideri2 MK