Netanyahu: Izraeli do të vazhdojë misionin “deri në fitore”

Rajon - Botë

Benjamin Netanyahu ka paralajmëruar për një luftë “të ashpër” dhe “të gjatë” përpara, pasi disa ushtarë të IDF u vranë gjatë luftimeve në Gazën veriore.

Në një video të postuar në X, kryeministri izraelit foli për “humbje të dhimbshme”.

“I gjithë kombi i Izraelit ju përqafon ju, familjet, nga thellësia e zemrave tona,” tha ai, duke shtuar se Izraeli do të vazhdojë misionin e tij “deri në fitore”.

Related posts

Gazë, vazhdon furnizimi me ndihma

Lideri MK

Escobar për dorëheqjen e Vulinit: Ai ka qenë një figurë shumë destabilizuese në rajon

Lideri MK

Video/Momenti kur tërmeti i fuqishëm lëkund minaren e xhamisë 850-vjeçare por nuk e rrëzon

Lideri2 MK