Në një banesë në Shkup policia e ka gjetur djalin të vrarë babain të plagosur

Rreth orës 19.30 gjatë ditës së djeshme në SPB Shkup është denoncuar në një banesë në rrugën “Metodija Shatarov Sharllov” në Shkup, me lëndime nga arma e zjarrit janë gjetur B.D (87) dhe V.D (59), babë dhe bir, që të dy nga Shkupi, informojnë nga MPB, përcjell SHENJA.

Zyrtarët policor kanë dalë në vend ngjarje ku është gjetur një armë dhe disa gëzhoja. Mjek i ndihmës së shpejtë ka konstatuar vdekje e V.D, ndërsa B.D është dërguar me urgjencë në klinikën “Nënë Tereza” ku i është ofruar ndihma mjekësore.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.