Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut ekstremisht i nxehtë, deri 39 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Në orët e pasdites pritet të ketë reshje lokale të shiut.

Do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa verilindore e vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 20, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 29 deri 39 gradë celsius.