May 22, 2024
Maqedoni

Lirohen producenti dhe drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc

Producenti dhe aktori Gani Veseli, pwrmes njw shkrimi nw facebook, ka bwrw tw ditur se janw liruar sw bashku me drejtorin e Shtëpisë së Kulturës, Jetmir Ismaili.

Ata u liruan pasi u arrestuan nga policia serbe, për shfaqjen e dy filmave që pritej të ishte nesër, e që ishin financuar nga Qeveria e Republikës së Kosovës.