June 17, 2024
Sport

Gjesti i Ronaldos i kushton Coca-Colas 4 miliardë dollarë humbje për 24 orë (VIDEO)

Të gjithë e dinë që çdo gjest apo fjalë e Cristiano Ronaldos ka ndikim global.

Një veprim i tij në konferencë për media, ka pasur pasoja të mëdha financiare për kompaninë e pijeve Coca-Cola.

Ylli portugez i hoqi dy shishe të Coca-Colas nga tavolina dhe bëri thirrje te njerëzit që të pijnë më shumë ujë.

24 orë më vonë, Coca-Cola ka humbur hiç më pak se 4 miliardë euro.

Kompania amerikane në mesditën e së hënës, në tregun e aksioneve kishte vlerë 242 miliardë dollarë, ndërsa tani ka rënë për 1.6% me 238 miliardë dollarë.