Maqedoni

Deri në fund të javës reshje lokale, të premten dhe të shtunën shi i dendur

DPHM kumtoi se deri në fund të javës moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut.

Nga e premtja pasdite dhe të shtunën reshjet do të jenë të dendura, mbi 20 litra për metër katror dhe të shoqëruara me bubullima.

Të premten dhe të dielën do të fryjë erë e fuqishme nga drejtimi jugor me shpejtësi mbi 60 kilometra në orë.