Bastisje në Shkup, arrestohet një person

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme (12.02.2024) në ora 15:10 në fshatin Volkovë të Komunës së Gjorçe Petrovit, zyrtarë policorë të Njësisë për trafikim të paligjshëm të narkotikëve në SPB Shkup, kanë privuar nga liria 31 vjeçarit I.K. Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të Gjykatës Themelore Penale Shkup, është gjetur dhe konfiskuar një sasi e marijuhanës.

Personi në fjalë u ndalua në stacion policorë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj do të ngritët padi përkatëse.