June 17, 2024
Rajon - Botë

Basha i çon paralajmërimin e fundit Berishës

Lulzim Basha i ka dërguar Sali Berishës dhe delegatëve të PD-së ultimatumin e fundit përpara sanksioneve.

Në mbledhjen e zhvilluar pasditen e sotme në selinë blu, kryedemokrati u tha kryetarëve të degëve të PD-së në rrethe që të njoftojnë strukturat dhe delegatët që nëse do të thyejnë vendimin e Kryesisë, pra nëse do të marrin pjesë në atë që Sali Berisha e cilëson Kuvend në 11 Dhjetor do të ketë sanksione.

Ai tha se i vetmi Kuvend i ligjshëm që do të mbajë PD-ja do të jetë ai që do të zhvillohet në datë 18 Dhjetor.