Mediat, Mançester Siti tërhiqet nga gara për Mesin

Barcelona’s Lionel Messi reacts after a missed a penalty shot during the Champions League, round of 16, second leg soccer match between Paris Saint-Germain and FC Barcelona at the Parc des Princes stadium in Paris on Wednesday, March 10, 2021. Neither Messi nor Cristiano Ronaldo will be in the Champions League quarterfinals for the first time since 2005. The two greatest players of the current generation were both eliminated from the competition this week. Messi scored a goal but missed a penalty as Barcelona was eliminated by Paris Saint-Germain. Ronaldo and his Juventus teammates were ousted by Porto the night before. Ronaldo has won five Champions League titles in his career. Messi has won four. (AP Photo/Christophe Ena)
Man. Siti tërhiqet nga gara për të firmosur me Lionel Mesin. Gazeta katalanase “Sport” raporton se drejtuesit e klubit anglez nuk do të bëjnë asnjë tentativë për të transferuar në stadiumin “Etihad” yllin argjentinas gjatë verës së ardhshme, pasi Messi e ka bërë tashmë zgjedhjen e tij. Huan Laporta me projektin e tij ambicioz ka bindur 6-herë fituesin e “Topit të Artë” të qëndrojë te Barça edhe për disa vite dhe pse jo ta mbyllë karrierën në “Camp Nou” me Messin që pas disa javësh do të hedhë edhe të bardhën mbi të zezë për të rinovuar kontratën aktuale që i skadon në verë me Barcelonën.