Maqedoni

14 viktima, 395 të infektuar me virus dhe 245 të shëruar

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.595 testime të realizuara 395 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 245 pacientë të shëruar, ndërsa 14 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./TV21