10 raste të reja me virus dhe 7 viktima

Maqedoni

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.825 testime të realizuara 10 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 322 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 7 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin. Rastet aktive me virus në vendin tonë janë 670.

Related posts

Faredin Ebibi rrëfen për emrin dhe historinë e fshatit Nikushtak (VIDEO)

Lideri2 MK

Mickoski: Alternativa po bën gabim që po hyn në qeveri

Lideri2 MK

Pendarovski: Sofja duhet të kërkojë falje për holokaustin

Lideri2 MK