July 22, 2024
Lajmet e reja

Tifozët presin Manchester Cityn, pasi kampionët rikthehen në Angli

Manchester City u mirëprit në shtëpi nga tifozët pasi u kthye në Britani të Madhe nga Stambolli ku fitoi Ligën e Kampionëve për herë të parë.

Skuadra e Pep Guardiolës mundi Interin 1-0 në stadiumin olimpik Ataturk të shtunën për të kompletuar trefishin.

Ata janë vetëm skuadra e dytë angleze që fiton Premier League, FA Cup dhe Champions League në të njëjtin sezon pas Manchester United në 1999.

Mbështetësit u mblodhën në Aeroportin e Manchesterit ndërsa City u rikthye në shtëpi.

Mijëra të tjerë pritet të rreshtohen në rrugët në qendër të qytetit të Mançesterit për një paradë fitoreje të hënën.

Skuadra e Cityt do të udhëtojë me një autobus të hapur nëpër qytet, përpara se të zhvillohet një shfaqje në skenë me Guardiolën dhe lojtarët e tij.