July 23, 2024
Rajon - Botë

Shqiptari që që vrau ish gruan, vret edhe veten

Një 40-vjeçar shqiptar që qëlloi për vdekje ish-bashkëshorten e tij shqiptare pranë Firences dy ditë më parë vrau veten me të njëjtën armë të shtunën.

Burri, Alfred Vefa, të cilin policia e kërkonte prej dy ditësh, u gjet në një zonë të izoluar në komunën e San Casciano në Val di Pesa.

Ai vrau mbrëmjen e së enjtes së kaluar 37-vjeçaren Klodiana Vefa në Castelfiorentino, në provincën e Firences.
Çifti kishte një djalë 17-vjeçar dhe një vajzë 14-vjeçare.