Regjistrohen 26 viktima dhe 722 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 5865 teste të kryera janë regjistruar 722 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 302 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 574 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 26 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 178.879 raste, prej të cilëve 157.868 janë shëruar, kurse 6.013 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 14.998 raste aktive me virusin korona.