Propozimi Francez/ Nesër takim “kokë më kokë” Kovaçevski-Zaev

Nesër në ora 15:00 do të takohen kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, përcjell TV21. Takimi do të mbahet në Klubin e Deputetëve, ndërsa takimi është caktuar me kërkesë të kryeministrit Kovaçevski. Ndryshe, ky do të jetë takimi i parë mes Mickoskit dhe Kovaçevskit, pasi ky i fundit mori drejtimin e ekzekutivit dhe të LSDM-së.