“Ibrahim Kelmendi feja ime është Islami. A ke naj problem?”

“3.5 miliardë euro i ka investuar Turqia në Shqipëri.
500 banesa i dhuroi për tërmetin.
70 milionë euro për spitalin e Fierit.
E, hala ka njerëz që ma shumë merren me Turqinë sesa me Greqinë.
Hajdeni pak në shekullin 21, se boll nejtët në mesjetë!”

Ibrahim Kelmendi
Të lutëm, di, cilat janë investimet në Shqipëri, me vlerë 500 milionë Euro (le atë shifrën mashtruese 3.5 miliardë).
Je edhe Ti islamist, por i rruar, apo?

Xhevdet Pozhari
Ibrahim Kelmendi feja ime është Islami. A ke naj problem?

Ibrahim Kelmendi
Sylejman, Ti po ngjan, qenke me turkoshak se Erdogani?
Pyeta sa kane investuar turqit, e jo sa xhiro bejne. Se me ua llogaritin xirimet, dalim te lagte, sepse ata edhe shume femra “xhirojne” ne Shqiperi.
Hekuranen ne Elbasan e kan pas privatizuar me lire se rrjetin elektrik ne Kosove.
Dhjetra hidrocentrale private nuk jane turke dhe ato qei kane turqit nuk jane investim as 50 milione, sepse krejt se bashku nuk e kane kapacitetin 30 MWh.
Edhe 504 banesat qe u deklaruan 45 milion Euro, nuk kane kushtuar as 12 milione Euro per me i ndertuar, por Familjes se Erdoganit i duhet permes kriminalitetit ne Shqiperi ta vjedh buxhetin shteteror te Turqise.
Perse po ke nevoje me propagandua Turqine, pa mbulese?!
RESPEKTE!

Ibrahim Kelmendi
Agim, ata qe shperdorojne nofken e Dajes Rame “sijalica”, “sialica” ua punofte nanat ne ate dynja, meqe edhe Daja Rame eshte atje!
Fatkeqesisht Islami ekziston dhe po na shkerdhen perdite zi e keq, prandaj meriton me shume se perbuzje!
RESPEKTE!

Agim Dila
Ibrahim Kelmendi Ibro si gjithmonë pa asnjë argument ja fut si të pëlqen tye dhe i akuzon të tjerët kot.. . Pastaj të vjen inat kur të tjerët të akuzojnë me nofkën “Sjalica”🤣
Mbaj vendin që ke se të gjithë e dinë që je një urryes patetik i çdo gjeje qe ka te bej me islamin. Të kam then edhe me herët që për ti është më mirë ta ndërrosh edhe emrin.. . Si ateist qe je Ibrahim nuk të shkon fare për shtati. Merr me mire një emër të ideologut tend ateistit Lenin si psh Vladimir…. 🤔

Sylejman Morina
Ibrahim Kelmendi ,.. Kurum i Elbasanit ben vetem 500 milion gjiro vjetore!.. pastaj dhjetra hidrocentrale qe kalon 500 milionshin !..

Agim Dila
Ibrahim Kelmendi
Ibro
Te shkruash me argumente eshte ne rregull, por te i akuzosh te tjeret si “turkoshak” “islamik” eshte me se e tepruar dhe kete gje ti gjithnje je duke e ber. Cdonjeri qe bie ne kundershtimi me ideologjine tende enveristo-staliniste akuzohet si islamik, turkoshak e keshtu me rradhe. Pra, ate qe e kam perseritur edhe me heret, pervec se je nje islamofob, je edhe nje racist qe eshte veti tipike e nje komunisti. Perndryshe, ideologjia komuniste na ka “shkerdhyer dhe stershkerdhyer” dhe na ka len aty ku jemi sot…. Fakte per kete ke sa te duash!

Sylejman Morina
Ibrahim Kelmendi ,.. une ju referova mikut tim analistit Drtan Hila .
Ibrahim , nuk jam as nuk pretendoj te jam avokati Turqis te Erdoganit,.. ndoshta ju jeni shum me afer me karizmen dhe autoritetin e Erdoganit.
Ibrahim, shqiperia nuk po din te kerkoi investitor dhe nga cilado parti qe eshte ne pushtet,..! Ibrahim, ne nje komun te nje kantonit ne Zvicer, nje firme amerikane qe ka Domicilin, ben gjiro vjetore miliarda, dhe pagun taimin komuna, 3 miliard , gjithashtu pagun per kantonin dhe Bundin..Pra ju ose nuk e kuptoni qfar dmth Gjiro dhe tatimi, ose nuk po ju len Inercioni subjektiv!..
Ibrahim, shqiperia duhet te eshte „njeshi“ per vetveten qe duhet leviz ka proceset, pastaj vjen dyshi( miqet), pastaj treshi ( aleat)…
Ibrahim, nese nuk leviz njeshi, dyshi i shef interesat e veta, treshi i shef interesa edhe te miqve tjer,…! Rrespekt !..

Author
Xhevdet Pozhari
Ibrahim Kelmendi secili prej nesh e kemi lirinë të zgjedhim të jetojmë sipas bindjeve tona. Besimi është diçka individuale dhe ty nuk duhet me të shqetësu hiq në çka besoj unë. Njëjtë qysh mua nuk më intereson se çfarë bindje ke ti.

Sylejman Morina
Xhevdet Pozhari Ata të cilët nuk kanë mendim tjetër përveç sharjes së besimit Islam, në fakt nuk e duan lirinë e tjetrit por e duan lirinë e sharjes !..

Afrim Nimanaj
Mendoj se , nuk kemi fare nevoj të perlahemi per Religjioni ,në ketë rast ketij Islam.Shumë veta e praktikojn dhe e njohin fare pak apo asëpak, por ne rrethan krejt te papritura dhe befasuese kanë renë ne ketë rrjet!!. Duhet te kemi kujdes,dhe mosë t… See more

Nezir Topalli
Ibrahim Kelmendi kjo deklarate e juaj ,eshte veper penale e denueshme sipas ligjeve pozitive te Republikes te Kosoves!
Kodi i procedures penale…nxitje dhe mosdurim!
Edhe diqka tjeter,ja ke huqë me kohen ne te cilen jetojme,po te ishin vitet para 90-tave ,ndoshta edhe ishe graduar per kete veper,por fatmiresisht jetojme postkuminizem!

Ibrahim Kelmendi
Xhevdet, edhe millosheviqianët shqipfolës kanë pas lirinë e tyre individuale të besojnë ke të duan dhe ta praktikojnë besimin e tyre, por u lodhem nga besimi e veprimi i tyre, prandaj rrezikuam edhe jetën që t’i japim fund asaj gjendje.
Liria nuk është e pakufijshme, ajo ka vijë të kuqe kur rrezikon lirinë e individëve, popujve, shteteve! Mohamedanët besojnë se i ka mandatuar Allahu t’i vrasin ata që nuk konvertohen në Islam, sepse besojnë se “Islami është feja e vetme e vërtet e Allahut” (siç broçkulliset në Kuran).
Nuk ke faj, nuk ke informacion mbi Islamin, prandaj je indiktronuar dhe bë marionetë e Islamit, si dikur kur anëtarësoheshin në Lidhje Komuniste Jugosllave shqipfolsit hibridë…
Shqiptarët kanë të drejtë morale, racionale, biologjike të mbrojnë identitetin e vet etnik nga agresiviteti asimilues islam.
FLM edhe për keqkuptim!”